Tisztelt Ügyvédnő!
Nagyon köszönöm gyors és kimerítő válaszát!
További munkájához sok sikert, erőt, egészséget kívánok Önnek!
Tisztelettel: eva
Tiszteletem!
Tanácsot szeretnék kérni csapadékvíz ügyben.
Szomszédommal,akivel 22m közös telekhatárunk van csapadékvíz elvezetési problémám van. A 22m-nyi közös telekhatárunk mellé szilárd térkő burkolatú kocsibejárót épített a saját telkére.Ez a kocsibejáró a közös kerítésünktől 10-15cm távolságra kezdődik,és mintegy 3-3,3,5m szélességben végigfut a kerítésünk mellett,és az egész a mi telkünk felé lejt.Tekintve,hogy csak egy drótháló van mint kerítés,az innen átáramló vizet semmilyen módon nem gátolja.Számításaim szerint ez átlagos csapadékmennyiség mellett mintegy 900-1000l csapadévizet jelent havonta,Ennek elszikkasztására kerítés és az útja közötti 10-15cmnyi föld terület nem alkalmas,ilyen módon hozzánk átfolyik az ő vize,és eső után végig áll a víz a kerítés mellett a mi telkünkön.Sem kavicsos szikkasztót,sem pedig csatornával való víz elvezetést sem hajlandó csinálni,mondván,nem vogja tönkretenni jelzett 10-15cm lévő virágágyását..
Mivel a mi házunk kb. 3m-re van ettől a kerítéstől tartok tőle,hogy évek alatt ez problémát okozhat a ház szerkezetében.
Több alkalommal kértem,hogy oldja meg ezt,de nem hajlandó.Tudtommal mindenkinek a saját telkén keletkezett csapadékvizet, a saját telkén kell elszikkasztani.
Kérdésem az hogy jogszerűnek látszik e a követelésem,és hogy kötelezhető e valamilyen jogi módon az útjáról lefolyó víz saját telkén való elszikkasztására?