Üdvözlöm,
Nóra vagyok, jelenleg albérletben lakom, de szeretnék mielőbb költözni. Van bérleti szerződésem is a tulajdonosokkal, amelyben ez áll: "Szerződő felek megállapodnak abban, hogy jelen bérleti szerződést bármelyikük jogosult a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal - 30 napos felmondási idő biztosításával - felmondani, amelynek lejárta után a bérleti jogviszony megszűnik." A szerződés hivatkozik még a Ptk.-ra és az 1993. évi LXXVIII. Törvényre.
A felmondásomat március hónap 14-én tettem, a tulajdonos szerint ezért én köteles vagyok április végéig tovább fizetni az albérletet. Én ilyet nem találtam a fentebb említett Törvényben.
Továbbá a tulajdonosoktól sosem kaptam a havi bérleti díjak befizetéséről szóló számlát, nyugtát, semmit.
Segítségüket előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Nóra
Tisztelt Címzett!
Először is boldog, sikeres új évet kívánok az iroda minden munkatársának!
Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi szabályok értelmében, lakásbérlésnél a tulajdonos kikötheti-e, hogy nem engedi a bérlőt állandó lakcímre bejelentkezni az adott ingatlanba? Régóta bérelt lakásokban lakom, jelenlegi ingatlanba a tulajdonos megengedte 2019-bem a bejelentkezést azzal a feltétellel, hogy közjegyző előtt aláírtan nyilatkozni kellett a lakásbérlés megszűnésekor x napon belüli kijelentkezésre (átjelentkezés más lakcímre).
Mivel hamarosan új bérlés lesz aktuális számomra, szeretnék előre tudakozódni, hogy milyen szabályok vonatkoznak most erre a helyzetre. (Sajnos mivel nincs más állandó lakcímem, így csak az adódó bérelt ingatlanba való jelentkezéssel tudom ezt megoldani).
Várom szíves válaszukat, segítségüket!
Üdvözlettel:
Katalin