Tisztelt cím.
Két házasságomból , 3-3 gyermek született.
Első feleségemmel 50%-os közös tulajdonunk volt egy családi házban , melynek tulajdonjogát elcseréltünk a 2. feleségem tulajdonában lévő lakással.
Később ez a lakás eladásra került, melynek teljes összege az első feleségemnél maradt, szóban megegyezve, a gyerekek örökségeként. Sajnos erről akkor nem született papír.
A családi házrész másik felét megvettük a 2. feleségemmel a testvéreimtől és felújítottuk, így már csak mi ketten vagyunk tulajdonosok.
Van-e lehetőségem rá, hogy az én részemet átruházzam a második feleségemre anélkül, hogy az öröklés támadható legyen?
A 2. feleségemmel közösen született gyerekek az édeanyjuk után örökölnék a részüket. A házat jelzálog terheli, amit ha kell, feleségem átvállalna. Szeretném megkérdezni,hogy milyen lehetőségeim vannak ? Köszönettel.
T. Ügyvéd úr!
2005-ben házasodtunk össze azóta itt lakom a házastársam lakásában. 2011-ben házastársam az egyetlen gyerekének ajándékozta a lakását, ő lett a tulajdonos. Házastársam lett egy személyben a haszonélvező. Sajnos elhunyt. Kitehet-e a gyermeke, aki -tulajdonos- a lakásból az utcara????, aki nem él a lakásban 18 éves kora óta, saját családjával máshol él. Köszönöm segítségét, nagyon fontos SOS válaszát várom.
Tisztelt Ügyvédi Iroda!
A kérdésem MEGHATALMAZÁS elkészíttetésére vonatkozik három esetben:
1) hagyatéki tárgyalás esetén
Az örökhagyó egyetlen gyermeke a III. kerületi ingatlan örököse.
Ő évek óta külföldön(Írország) él.
Augusztusban jön a temetésre.
Lesz-e vajon hagyatéki tárgyalás ilyen esetben vagy csak hagyatékátadó végzést kapunk?
Ha lesz tárgyalás a meghatalmaźást ügyvéd vagy közjegyző kell elkészítse elöre? Most lesz itthon, ne kelljen hazarepülnie mégegyszer .
2)Későbbiekben az örökölt ingatlan eladása vagy kiadása esetén szükséges-e ügyvédi vagy közjegyzői meghatalmazás vagy elég 2 tanú által aláírt meghatalmazás?
3) A fenti két esetet lehet egy ügyvédi meghatalmazásba ósszefoglalni?
Válaszukat előre is köszönöm és várom.
Tisztelettel
Éva
Tisztel Ügyvéd Ur,
Öröklési eljárással kapcsolatban lenne kérdésem. A testveremmel ketten vagyunk a szüleink leszármazottjai, örökösei. A szüleim elváltak 40 evvel ezelőtt, de apukám megtartotta a ház felének a jogát. 15 evvel ezelőtt apu meghalt és a testveremmel megörököltük a ház felet. Nem tettünk semmit az ingatlannal, mert anyu benne lakik, és az öve a másik fele. Habar nem tartjuk a kapcsolatot anyuval, mert nagyon rossz körülmények között nőttük fel (alkohol, agresszivitás, abuzalas, stb). de mégse akartuk kitenni őt az utcára.
A testveremmel mindketten külföldön élünk. A kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni abban az esetben ha a testverem, anyu halála után, nem hajlandó reszt venni az örökösödési eljárásban? Mar világosan megmondta nekem, hogy semmit se fog tenni, tehát semmilyen papírt se fog aláírni. En egyedül fogok-e tudni eljárni és elintézni mindent, amit el kell intézni? Vagy szükségem lenne-e megbízatási engedélyre, vagy valami másra a testvéremtől? Nem sok pénzről van szó, különösen miután kifizetjük a hitelt, amit anyu felvett a házra, de szeretnem végre lezárni ezt a fejezetet és nem akarok több problémát a jövőben, mint amit eddig okoztak nekünk a szüleink. Azon kívül, szeretnem ha a testverem megkaphatna a részét, meg akkor is ha nekem kell mindent elintéznem. Hogy érhetem el ezt?
Lenne egy másik kérdésem is: anyunak nem volt munkája az elmúlt 3 évtizedben, a bank mégis adott neki hitelt devizában kb. 20 evvel ezelőtt, amit nem tudott kifizetni. A ház fele mar ekkor se volt az o neven. Úgy hiszem, hogy a hitel felhalmozódott. Azon kívül, anyu valószínűleg tartozik a nagybátyámnak sok pénzzel. A bank és a nagybátyám kérhetik tőlem és a testvéremtől hogy fizessük ki az anyu hitelét?
Köszönettel és tisztelettel,
Andrea