• Erika 45772 számú kérdése
  • 2014-03-18

Tisztelt ügyvéd Úr!
Szüleim öröklési szerződést kötöttek velem és testvéremmel 2008-ban, ezáltal az ő nevükre elidegenítési és terh. tilalmat jegyeztek be a házukra.Édesapám 2013-ban meghalt. A hagyatéki tárgyalás után az apám után 1/2 tulajdonrészére a testvérem és én közöttem bejegyeztéka tulajdonjogot. 2014 márciusban a földhivatal küldött egy határozatot miszerint édesanyám nevéről törli az elidegenítési és terh. tilalmat és feljegyzi az én és testvérem nevére. A hagyatéki jegyzőkönyv szerint anyám özvegyi haszonélvezeti jogra jogosult.
A közjegyző a hagyaték átadó végzésbe jelezte a földhivatalnak, hogy az öröklési szerződésben kikötött elidegenítési és terh.tilalom tévesen az örökhagyók nevére lett az örökösök helyett bejegyezve.Idézem a szerződést: "Az örökhagyok tudomásul veszik, hogy az X pontban megjelölt ingatlanukról, melyet a jelen öröklési szerződéssel lekötöttek, sem élők között, sem haláluk esetére nem rendelkezhetnek, tehát el nem idegeníthetik, és meg nem terhelhetik. Tudomásul veszik és hozzájárulnak, hogy a lekötött ingatlanra az örökösök javára a Ptk......bekezdése értelmében elid. és terh. tilalom kerüljön bejegyzésre." Én ezt úgy értelmezem, hogy az ő nevükre helyesen lett bejegyezve az tilalom, akkor most, hogy édesapám meghalt miért az örökösök nevére jegyzik a tilalmat? Anyukámmal még él a szerződés, róla törölték és a haszonélvezet maradt neki. Tulajdonképpen akkor most kinek a nevére kell jegyezni a terhelési tilalmat, az örökhagyó vagy az örökös nevére?
Válaszát előre is köszönöm

Tisztelt Erika!
Ezt a helyzetet én sem értem...Az elidegenítési és terh. tilalomnak továbbra is fenn kellene maradnia, az édesanyjuk részét kellene érintenie...a pontos válaszhoz a szerződést és a földhivatali határozatokat is ismerni kellene.

Tisztelettel
dr.Nagy Zoltán ügyvéd és dr.Lados Melinda Szibilla ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
http://www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: