• K.Péter 50001 számú kérdése
  • 2022-09-17

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A feleségem most örököl egy házat vidéken az édesapja után, amin az édesapja 3/5-öd részben volt tulajdonos a haláláig. A másik két tulajdonos két férfi, akik a feleségem apjának második feleségének fiai (nem közös fiúk). A két fiú az anyjuk után örökölt a házból fejenként 1/5 részt 2015-ben, de soha nem laktak a házban, és soha nem voltak oda bejelentkezve sem, bár tudom, hogy ez itt most nem lényeg.

A feleségem édesapja lakott a házban folyamotsan, életvitel szerűen. Az öröklés utáni években több végrahajtócégtől is érkezett a ház címére felszólító levél. A tulajdoni lapon az évek alatt több "Végrehajtási jog" nevű terhelés is megjelent a 10ezer forinttól egészen 2 millióig különféle behajtócégek nevével, de mindegyik a két fiú valamelyikéhez köthető, egyik tartozás sem a feleségem apukájáé. Abban szeretném a tanácsát kérni, hogy mi most a feleségem számára a tényállás? Mert több ismerős is azt tanácsolta a feleségemnek, hogy mivel tartozások vannak a házon, mivel hárman vannak tulajok, hiába csak az egyikük vagy másikuk hozta a tartozást, az mindhármukat terheli, és ha több a tartozás, mint a ház értéke, akkor feleségem inkább mondjon le az örökségéről a hagyatékin, nehogy bajba kerüljön, vagy átverje a két másik tulaj. A két másik tulaj szeretné eladni a házat, és a feleségem is. Én úgy tudom, hogy a tartozás csak az adott férfihoz tartozik, és az ő 1/5-részéhez, a feleségem részét nem érinti, így ő rosszul nem járhat. Vagy rosszul tudom? Válaszát előre is köszönöm!

Kedves Péter!A tulajdoni lap ismerete nélkül nem lehet felelősséggel nyilatkozni, ill. anélkül az örökség kapcsán se tegyen semmiylen nyilatkozatot a felesége.
Tisztelettel
dr. Nagy Zoltán ügyvéd
1068 Budapest, Városligeti fasor 24.
+36 1 352 7290
www.drnagy-ugyved.hu
info@innosec.hu

Közösségi oldal: